Jak zrobić „Hello World” (Xcode 8, Swift 3)

Jak zrobić „Hello World” (Xcode 8, Swift 3)

Jak zrobić swoją pierwszą aplikację?

Jak niedługo się przekonasz (pojawi się na ten temat post) „Hello world!” powinien napisać każdy kto zaczyna uczyć się danego języka aby poznać jego składnię. Dzisiaj jednak nie użyjemy „czystego” Swift’a, lecz wykorzystamy narzędzia do budowania interfejsu dostępne w Xcode.

Czego będziemy potrzebować?

Będziemy korzystać z ósmej wersji Xcode jak i z trzeciej generacji Swift’a. Dzisiaj zajmiemy się wersją ze Storyboard’ami lecz w przyszłości pojawi się jeszcze w wersji „programmatically”. Nie jestem pewien jak to przetłumaczyć (google podpowiada, że „Programowo”) i na ten temat pojawi się jeszcze post ale w dużym skrócie cały nasz widok UI będzie budowany za pomocą tylko i wyłącznie kodu.
Ale wracając: dzisiaj zrobisz swoją pierwsza aplikację, którą będziesz mógł odpalać na swoim telefonie z jabłkiem!

 

 

Dzisiaj totalnie podstawowo ale od takich właśnie zadań będziemy zaczynać. Oczywiście będzie coraz trudniej i coraz ciekawsze problemy będziemy rozwiązywać ale póki co trzeba młodziaków zapoznać ze składnią, podstawami działania w Xcode oraz posługiwaniem się Swift. Na ten moment życzę miłego programowania i do następnego razu.

2 thoughts on “Jak zrobić „Hello World” (Xcode 8, Swift 3)

    1. Spokojnie, posty będą pojawiały się raz lub dwa razy w tygodniu, na pewno na przydatne tematy, także zachęcam do śledzenia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *