Witaj na swiftdev.pl

Witaj na swiftdev.pl

Cześć!

Witam was wszystkich bardzo serdecznie na swiftdev.pl – blog poświęcony językowi Swift. Długo zbierałem się do napisania tego pierwszego posta, naprawdę długo. Finalnie znalazłem w sobie motywację i chęć do podzielenia się swoją wiedzą, dlatego tym wpisem lekko przybliżę wam treść prowadzonego przeze mnie bloga.

Główne założenia tego bloga to:

Dzielenie się wiedzą — pierwszym powodem jest chęć pomocy młodszym Swift Developerom w wejściu w świat programowania na urządzenia Apple. Materiału jest ogrom i pomimo istnienia wielu zagranicznych serwisów oferujących pomoc myślę, że niektórzy chcieliby się uczyć w ojczystym języku. Sporo szukałem i myślę że nie ma wiele polskich blogów o tym przyjaznym języku.

Własny rozwój — kiedyś ktoś powiedział, że ucząc kogoś uczysz także siebie. Więc chcąc się rozwijać postanowiłem prowadzić bloga. Lecz nie z zamiarem nauczania kogokolwiek, bo do nauczyciela mi daleko, ale pomagać i wskazywać niektóre rozwiązania problemów mniej doświadczonym Developerom. Myślę, że razem poradzimy sobie lepiej z nauką 😉

Notatki — blog to idealne miejsce do trzymania swoich notatek i spostrzeżeń. Można tu rozpisać rozwiązane problemy w taki sposób, żeby każdy mógł zrozumieć. Jest to nasza kopalnia wiedzy a przy okazji komuś nasze rozwiązania również mogą się przydać lub pokierować.

Publikowane treści

Głównym tematem tego bloga będzie programowanie w języku Swift na urządzenia Apple niezależnie od systemu. MacOS, iOS, watchOS, tvOS — każdy znajdzie tu coś dla siebie. Od czasu do czasu może pojawić się recenzja, opinia lub news na jakiś temat. Jednak głównym tematem będzie programowanie w języku Swift.

Treści będą publikowane na dwóch serwisach. Same tutoriale będą udostępniane w formie wideo tu na stronie oraz w serwisie YouTube na kanale swiftdev. Myślę, że jeśli chodzi o tutoriale to łatwiej się rozumie za pomocą filmów. Wszelkie inne treści, które łatwiej będzie opisać w słowach lub po prostu nie będzie potrzeby robić filmu, będą omawiane tutaj na blogu w postaci artykułów.

Trochę chaotycznie napisany ten post, ale mimo to mam nadzieję, że zachęciłem was do śledzenia mojego bloga, chociaż zdaje sobie sprawę, że bez contentu ciężko ocenić czy warto kogoś obserwować, czy nie. Niemniej jednak na ten moment życzę miłego programowania i do następnego razu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *